IARTSYMP II. ULUSLARARASI SANAT SEMPOZYUMU

Cumhuriyet’in 100. Yılı Temalı Uluslararası Resim Yarışması

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi olarak, ikincisini düzenleyeceğimiz “Sanatın Ritmi Uluslararası Sanat Sempozyumu” kapsamında Uluslararası Resim Yarışması düzenlenmiştir. Özel Çağın Göz Hastanesi’nin destekleriyle gerçekleşen yarışmamızın konusu “Cumhuriyet’in 100. Yılı” olarak belirlenmiştir. Yarışmamız aynı zamanda bir koleksiyon sergisi niteliğindedir. Yarışma sonucu ödül alan ve sergilemeye değer bulunan eserler, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Müzesi ve Özel Çağın Göz Hastanesi daimî koleksiyonuna dâhil edilecektir.

ÖDÜLLER

Birinci Eser10.000 TL
İkinci Eser7.500 TL
Üçüncü Eser5.000 TL
Jüri Özel Ödülü2.500 TL
Mansiyon Ödülü2.500 TL
  • Yarışmaya her sanatçı 1 (bir) eser ile katılabilir.
  • Eserlerin daha önce sergilenmemiş ve ödül almamış olması gerekmektedir.
  • Teknik serbesttir.
  • Eserlerin kısa kenarı 50 cm’den küçük, uzun kenarı ise 100 cm’den büyük olmamalıdır.
  • Başvurular öncelikle JPG formatında (72 DPI, RGB renk formatında ve geniş kenarı 1000 px uzunluğunda) olmak üzere sergi web sayfasında yer alan Google Form uygulaması üzerinden alınacaktır. Seçilen eserler, sempozyum web sayfasından indirilip imzalanacak formla birlikte Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi adresine kargolanmalı veya elden teslim edilmelidir.
  • Seçilen eserlerin kargo masrafları sempozyum tarafından karşılanacaktır.
  • Çerçeveli eserlerin paketlemesinin herhangi bir hasara karşı dayanıklı olup olmadığına dikkat edilmelidir. Kargoda oluşabilecek hasarlardan sempozyum kurulları sorumlu tutulamaz.
  • Yarışma sonucunda ödül alan eserler; Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Baki Komsuoğlu Müzesi daimî koleksiyonuna ait olacak ve sanatçı ödül kazanan eserinin 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası’nın ilgili maddeleri gereğince basma, yayma, çoğaltma ve sergileme haklarını da Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne devretmiş olacaktır. Ayrıca Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sergilenmeye değer bulunan eserleri, etkinliklerinde, eğitim faaliyetlerinde, takvim, afiş, katalog, broşür vb. her türlü tanıtım malzemelerinde kullanma ve gösterme, medyada yayınlama hakkı da dâhil olmak üzere tüm telif haklarına herhangi bir bedel ödemeksizin sahip olacaktır. Yarışmada ödül alan ve sergilemeye değer bulunan tüm eser sahipleri bu yarışmaya katılmakla iş bu şerhi peşinen kabullenmiş sayılacaklardır.

Eser Gönderim Adresi: Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Anıtpark Yerleşkesi Cedit Mahallesi Atatürk Bulvarı İzmit-Kocaeli

Yarışma Jürisi

Prof. Süreyya TemelKocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı
Prof. Mehmet KavukçuErzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı
Prof.Dr. Gülveli KayaYeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı
Prof. Dr. Neslihan KıyarKocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü
Prof. Orkun MüftüoğluMimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü
Prof. Rafael RomeroBarselona Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Konservasyon ve Restorasyon Bölümü
Doç. Emel GürayKocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

Yarışma Takvimi
Son Gönderim Tarihi: Tamamlandı
Sonuçların Açıklanması: 1 Kasım 2023
Sergi Açılışı: 30 Kasım 2023
Ödül Töreni: 30 Kasım 2023

Ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan eserler en geç 24 Kasım Cuma günü fakültemizde olacak şekilde kargolanmalı ya da elden teslim edilmelidir.

Sergileme Alanı
Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisi